skip navigation

Staff Directory

Staff Directory

STAFF POSITION ROOM  #
     
OFFICE STAFF
Patti Hudson Principal Main Office
Kyle Harej Assistant Principal Main Office
LeAnne Tokar Secretary To the Principal Main Office
Kelly Walker Secretary To the Assistant  Principal Main Office
Pam Koska Office Clerk Main Office
Kim Frankel School Nurse Health Office
     
CLASSROOM TEACHERS
Lori Anne Summers Kindergarten  106
Tanya Thulin Kindergarten  105
Annette Anastopoulos First Grade  122
Kim Gerdich First Grade  123
Mandy Peck First Grade  121
Breann Frapasella Second Grade  124
Nicole LaBee-Novak Second Grade  118
Kristin Pecora Second Grade  120
Allison Pharo Second Grade  111
Kelli Kocurek Third Grade  115
Donna Pellegrino Third Grade  113
Jen Spears Third Grade  116
Amanda Demitropoulos Fourth Grade  217
Denise Malik Fourth Grade  216
Bea Milano Fourth Grade  205
Patricia Owen Fourth Grade  215
Piper Garcia Fifth Grade  202
Grace Zepeda Fifth Grade  203
Jillian Zirbes Fifth Grade  204
     
SPECIALS TEACHERS- ART/MUSIC/PE
Gail Epley Art  103
Genevieve Gerleve-Nelson Physical Education/Health PE Office
  Physical Education/Health PE Office
Tamara Malebranche Music  101
Anthony Yakes Physical Education/Health PE Office
     
BILINGUAL TEACHERS
Judy Epling EL First Grade  125
Sandy Figueroa EL Kindergarten  107
Juan Figueroa EL Third Grade  114
Regina (Kerr) Gonsoulin EL Interventionist  206
Laura Howieson EL Second Grade  109
Maria Mauro EL Fourth and Fifth Grade  211
Jenine Reier EL Interventionist  117
     
     
SPECIAL EDUCATION TEACHERS
Alexandria Davis LD Resource/Instructional  112
Keith Hancock LD Resource/Instructional   214
Rebecca Kissel Bases  210
Michael Miralgio LD Resource/Instructional  127
Jennifer Pacholski Bases  209
Molly (Erin) Zukas LD Resource/Instructional  120
     
SOCIAL WORKERS
Anya Herlien Social Worker  134
Melissa Cox Bases Social Worker  207
     
INTERVENTIONISTS
Carrie Burk Interventionist  128
Abigail Houillon Extended Day Kindergarten Interventionist  108
     
READING SPECIALISTS
Jenifer Garlitz Reading Specialist  218
Trisha Miller Reading Specialist  131
     
SPEECH
Lauren Ledvina Speech and Language Pathologist  104
Amber Arvin Speech and Language Pathologist  212
     
MEDIA CENTER
Erin Pangrazio Learning Resource Director Media Center (office)
Anna Sullivan Media Clerk  
     
OTHER STAFF
Jeni Alonzo Special Education Administrator  
Denise Call Certified School Nurse  
Christina Erickson Vision Itinerant  
Jan Kost Physical Therapist  
Jennifer Lindstrom Hearing Itinerant  
Leticia Rojas-Morales Occupational Therapist  
Jennifer Vandervelde Psychologist  
     
SPECIAL EDUCATION TEACHING ASSISTANTS
Jennifer Bennecke    
Heather Caucci    
Carla Christmas    
Dolmaris Estevez    
Sheron Roberts    
Christina Seum    
Dina Slavinskas    
Lisa Tenzar-Donahoe    
Jazmine Turner    
Delia Vidziunas    
     
LUNCH SUPERVISORS
Hurije (Helen) Iseini    
Kimberly Kelnhofer    
Tamra Mitchell    
Mary Moreno    
Jennifer Parisi    
     
CUSTODIAL STAFF
Bill Raynor (Head Custodian)    
Maricela Melero    
Brad Morgan